• محمدرضا کریمی دبیر شورای راهبری مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران:

    دعوت از پیشکسوتان و فعالان باتجربه صنف برای حضور درمرکز داوری

    کد: 24511
    تاریخ: ۱۳۹۷/۰۳/۰۸
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 297
    مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران از حقوقدانان ،پیشکسوتان و فعالان با تجربه صنف برای حضور به عنوان داور در این مرکز دعوت می کند.

     

    به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، محمدرضا کریمی دبیر شورای راهبری مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران  درخصوص فراخوان این مرکز برای جذب داوران گفت: براساس شیوه نامه مرکز داوری سازمان، داورها علاوه بر داشتن آگاهی نسبت به مسائل حقوقی، حتما باید تجارب صنفی لازم را در خصوص فعالیت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات داشته باشند.
    کریمی به راه اندازی سایت مرکز داوری برای الکترونیکی شدن تمام فرایندهای ثبت پرونده تا پاسخ گویی در مرکز ادامه داد: به زودی  سایت مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران راه اندازی می شود و متقاضیان می توانند به صورت آنلاین درخواست خود را برای موضوع داوری دراین سامانه ثبت کنند.
    دبیر شورای راهبری مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران ضمن دعوت از پیشکسوتان و فعالان صنف برای پیوستن به عنوان داور به مرکز داوری سازمان گفت: براساس بند انتخاب داور در شیوه نامه مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، حقوقدانان و فعالان با تجربه صنف که دارای حداقل مدرک لیسانس مرتبط یا 10سال سابقه کاری مرتبط یا 3 سال سابقه فعالیت در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای (شامل عضویت درکمیسیون ها، هیات مدیره، شورای انتظامی یا شورای انتظامی تجدیدنظر) و دارای اطلاعات حقوقی پایه هستند، می‌توانند متقاضی حضور در مرکز داوری سازمان به عنوان داور باشند.
    به گفته کریمی، فهرستی از متقاضیان به عنوان داور این مرکز پس از انتشار فراخوان تهیه می‌شود و مطابق شیوه نامه مرکز داوری رئیس شورای راهبری مرکز، داوران واجد صلاحیت را احراز و تایید خواهد کرد.
    دبیر شورای راهبری مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در این رابطه ادامه داد: براساس شیوه نامه، هر یک از طرفین دعوی می توانند برای رسیدگی به پرونده داوری خود، از میان داوران مرکز، فرد دلخواه را به عنوان داور انتخاب کنند.
    کریمی به اهداف راه اندازی مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران اشاره کرد و گفت: مرکز داوری با هدف حل مشکلات و اختلافات صنف در قراردادهای تجاری راه اندازی شده و می تواند به صورت تخصصی در مسئله داوری ورود کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن به اختلافات طرفین رسیدگی کند.
    او   با تاکید بر قطعی بودن آراء این مرکز در دعاوی صنفی ادامه داد:  مرکز داوری برگرفته از باب هفتم قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی است.
    آراء مرکز داوری سازمان قطعی است و مطابق این قانون، ضمانت اجرایی لازم را از نظر قضایی دارد.

    دبیر شورای راهبری مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران درخصوص انواع پرونده های قابل ارجاع به این مرکز گفت: مطابق شیوه نامه مرکز داوری، طرفین قراردادهای تجاری اعم از فعالان فناوری اطلاعات و ارتباطات و حتی حوزه های دیگر می توانند برای پیگیری و حل هرگونه اختلاف قراردادی خود به این مرکز کارشناسی مراجعه کنند؛ مشروط بر اینکه در بند حل اختلاف قراردادهای خود، مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران را به عنوان داور معرفی کنند.


     

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان