• سی وپنجمین جلسه هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برگزار شد

    کد: 27083
    تاریخ: ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 302
    سی وپنجمین جلسه هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، یکشنبه 16 تیر ماه 1398 به ریاست محمدباقر اثنی عشری در دبیرخانه سازمان برگزار شد.
    درابتدای این نشست، اعضای مرکزداوری سازمان در جمع هیات مدیره حضور یافتند و درباره فعالیت این بخش از سازمان توضیحاتی ارائه دادند. حسین سرتیپی رئیس مرکز داوری، مهرداد ذوالفقاریان و سیدعلی موسوی مهمان ویژه این نشست بودند که درباره فرآیند کاری این مرکز و نتایج به دست آمده با اعضا تبادل نظر و مواردی را شرح دادند.
    سرتیپی توضیحاتی را از ضرورت و تاسیس مرکز داوری و فرآیندهای آن بیان کرد و ذوالفقاریان نیز به تشریح کلیات و چارچوب داوری ها پرداخت. علی موسوی دیگر عضو این مرکز نیز گزارشی از اقدامات انجام شده توسط مرکز داوری و همچنین شرح فعالیت هایی که در مرکز داوری انجام شده یا در دست برنامه‏ریزی است را ارائه داد.
    علی آذرکار دبیر سازمان نصر تهران نیز ضمن اشاره به تغییر پورتال سازمان، اعلام کرد اطلاعات و فرآیندهای مرکز داوری در پورتال جدید قرار خواهد گرفت و فرآیندها تا سر حد امکان الکترونیکی خواهد بود.
    اعضای هیات مدیره  سازمان نصر تهران با توجه به مطالب ایراد شده، سوالاتی از عملکرد کمّی مرکز داوری و نحوه پذیرش داوران، مطرح و از اعضای این مرکز خواستند راه حل ها و روش ارائه پرونده ها و شکایات به این مرکز را اطلاع رسانی کنند. محمدباقر اثنی عشری نیز ایجاد این مرکز را یکی از دستاوردهای این سازمان دانست و ضمن تشکر از اعضای مرکز داوری، خواستار تهیه و انتشار اطلاعیه ای برای اطلاع‏رسانی به اعضاء در خصوص شناساندن مرکز داوری سازمان به عنوان داور در قراردادها، شد. رییس مرکز داوری نیز به ارائه گزارش کلی از این مرکز اشاره کرد و گفت گزارشی  از فعالیت ها و فرآیندهای تهیه شده و نحوه اجرای آن‏ها تهیه و اوایل مهرماه سال جاری منتشر خواهد شد.
    علی آذرکار در ادامه و مطابق دستور جلسه، به برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات فوتسال جام انفورماتیک از مهرماه سال جاری اشاره کرد و تغییرات آیین نامه برگزاری مسابقات فوتسال جام انفورماتیک را نسبت به سال گذشته شرح داد. در آیین نامه جدید تغییراتی مانند  مبلغ ورودی، شرایط پذیرش بازیکن ها از نظر وضعیت بیمه و استخدام در شرکت ها و مجتمع های کامپیوتری وهمچنین چاپ لوگوی سازمان روی تمام پیراهن ها اعمال شده است. آیین نامه برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات فوتسال جام انفورماتیک به اتفاق آرا به تصویب هیات مدیره رسید.
     
    در بخش دیگری از این نشست رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای به شیوه نامه منتشر شده توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران با موضوع «شیوه نامه ممانعت، پیشگیری و حل وفصل آزار و اذیت، تبعیض و سوءاستفاده از قدرت» و تبعیت تعدادی از شرکت های عضو سازمان از این شیوه نامه اشاره کرد. اثنی عشری از اعضای هیات مدیره خواست این شیوه نامه را مطالعه و نظرات خود را اعلام کنند. قرار است این سند به کمیسیون منابع انسانی سازمان نیز برای بررسی و اعلام نظر ارجاع شود. اثنی عشری همچنین گزارش کاملی را از اقدامات انجام شده برای برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین‏المللی الکامپ به هیات مدیره داد و از اضافه شدن فضای الکامپ و استقبال پرشور مخاطبان گفت. او اشاره کرد که با وجود شرایط نا بسامان اقتصادی حاکم بر کشور، این دوره از الکامپ با استقبال بسیاری مواجه شده که جای امیدواری بسیاری است. 
    احسان مدیری عضو هیات مدیره و رییس کمیسیون مشاوران سازمان نیز گزارشی از حضور در کارگاه بین المللی «ایجاد و ارتقای قابلیت تحول دیجیتال در اقتصاد دیجیتال» که با همکاری اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) برگزار شد، ارائه کرد. علی آذرکار در پایان این نشست گزارش عملکرد دبیرخانه سازمان در بهار 1398 را ارائه کرد.
     
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان